Fresh
Discover our Fresh selection — 205 products, sourced directly from the best producers by the FoodHub team. Fresh and frozen products delivered in a cold chain: Wagyu, aged meats, exceptional fish. Our promise →
Lot ⚖ | 4 kg+Pays: France🇫🇷Monkfish (Lophius piscatorius, 4 kg+), a white-fleshed, firm fish, highly prized. Ready to cook, grilled, pan-fried, or in a sauce. Fresh from the catch, FOODHUB selection.
€133,04 /- Format proIGP
Mortadella Bologna PGI with pistachios, 20cm diameter, vacuum-packed | ±6 kgPays: 🇮🇹 ItalyMortadella Bologna PGI with pistachios (Ø 20 cm, vacuum-sealed, ±6 kg), Bolognese tradition. For platters, sandwiches, bites, and Italian cuisine. Professional size.
€85,42 /
WatermelonPays: France🇫🇷Whole watermelon, a sun-drenched, ultra-refreshing summer fruit. For salads, desserts and smoothies. A center-piece for catering volumes and daily specials.
€18,34 /
Fresh tartar sauce 350g potPays: France🇫🇷Fresh tartare sauce (350g jar), a perfect balance of creaminess and aromatic crunch. For fish, fried foods, and meats. Fresh recipe, ready to enjoy.
€4,87 /
Mini croque-monsieur x18 360gPays: France🇫🇷Mini croque-monsieur (x18, 360g), a brasserie classic in a cocktail size. To be enjoyed warm, as an appetizer, for receptions and catering.
€25,11 /
Basque chipolata with Espelette pepper, natural casing x6 ±360g | per kiloPays: 🇫🇷 FrancePure pork Basque chipolatas with Espelette pepper (x6, ±360g), meat born, reared and slaughtered in France, natural casing. For plancha, pan or barbecue.
€20,05 /
French Duck Canette PAC | ±1.6 kgPays: 🇫🇷 FranceFrench duckling, ready to cook (±1.6 kg), French poultry with tender and flavorful meat. For roasting, stewing or grilling. Butcher's quality.
€19,75 €12,34 / kg
French chicken fillet skewers, oriental style x8 ±1.4kg | per kgPays: 🇫🇷 FranceFrench chicken fillet skewers marinated in an oriental style (x8, ±1.4 kg), with tomato, lemon, and bell pepper, ready to cook. For barbecues and grilling.
€20,74 /
French beef and lamb merguez, natural casing | ±2.5 kgPays: 🇫🇷 FranceMerguez sausage with French beef (65%) and lamb (±2.5 kg), spices, natural lamb casing. Cook on a griddle, in a pan, or on a barbecue. Friendly dishes to share.
€47,84 /
Pork spider steak marinated with thyme and lemon ±360g | per kgPays: France🇫🇷French pork spider steak marinated with thyme and lemon, ready to grill. A rare and flavorful cut, ideal for plancha and barbecue.
€25,63 /
Superior Chipolata Sausage with Muscadet Wine, Natural Casing | ±2.5 kgPays: 🇫🇷 FrancePremium chipolatas with muscadet (±2.5 kg), 92% French pork shoulder, muscadet, spices, natural sheep casing. For griddle, pan or barbecue.
€34,08 €13,63 / kg
Marinated pork skewers with thyme and lemon x8 ±1.3kg | per kgPays: 🇫🇷 FranceMarinated pork skewers with thyme and lemon (x8, ±1.3 kg), integrated French pork industry. Ready to grill on the plancha or barbecue.
€20,12 /
French chicken fillet skewers with curry x8 ±1.3kg | per kgPays: 🇫🇷 FranceFrench chicken fillet skewers marinated in curry (x8, ±1.3 kg), with tomatoes, artisan-made and ready to cook. For barbecues and grilling.
€31,91 /
French Texan-style beef skewers x8 ±1.3kg | per kgPays: 🇫🇷 FranceTex-Mex marinated French beef skewers (x8, ±1.3 kg), with tomatoes and peppers, handmade and ready to cook. For barbecues and grilling.
€30,56 /
French Duck PAC | ±3 kgPays: 🇫🇷 FranceFrench duck, ready to cook (±3 kg), French poultry with generous meat. For roasting, stewing, or grilling. Butcher quality, FOODHUB selection.
€36,21 €12,07 / kg
Marinated pork spider steak with thyme and lemon, ±2kg | per kgPays: France🇫🇷French pork spider steak marinated with thyme and lemon, generous size ±2 kg. A rare and flavourful cut, ready for grilling.
€23,51 /
Marinated pork skewers with thyme and lemon x4 ±650g | per kgPays: 🇫🇷 FranceMarinated pork skewers with thyme and lemon (x4, ±650 g), certified French meat, Mediterranean flavors. Ready to grill on a griddle or barbecue.
€25,52 /
Grill Platter (6 assorted sausages, 4 Provençal pork loin) ±650g | 4l | per kgPays: France🇫🇷Assorted griddle and barbecue pack: 6 assorted sausages and 4 Provençal marinated pork loins, ±650 g. Ready to grill for your convivial meals.
€19,03 /
CantaloupePays: France🇫🇷Charentais melon, sun-drenched, sweet, and fragrant. Enjoy as an appetizer, in salads, desserts, or smoothies. Peak freshness, FOODHUB selection.
€3,83 /
Mini pizzas x18 324gPays: France🇫🇷Mini pizzas (x18, 324g), fine and gourmet bites to enjoy warm. Ideal for aperitifs, receptions, and catering events.
€25,11 /