Viandes et charcuteries
Provencal marinated pork loin 6 slices ±360g | per kiloPays: France🇫🇷Pork loin marinated Provençal style, 6 slices ±360g. Ready to grill for flavourful and tender meat.
€21,93 /
Pistachio roll | Pistachio sausage 2kgPays: 🇫🇷 FrancePistachio Roulade (pistachio sausage, 2 kg), a refined charcuterie specialty from Northeast France. Perfect for platters, buffets, sandwiches, and cocktail dinners.
€27,16 /
Summer Plancha (6 herb chipolatas, 4 lemon and thyme chicken breasts) ±760g | per kgPays: France🇫🇷Summer griddle assortment: 6 herb chipolatas and 4 thyme-lemon marinated pork breasts, ±760g. Ready to grill.
€19,03 /
French duckling thigh x2 vac-packed | ±300 gPays: 🇫🇷 FranceFrench duck legs (x2, vacuum-sealed, ±300 g), a delicate and distinctive poultry cut. Roast, stew, or grill. French poultry, butcher-quality.
€3,62 /
Beef and lamb merguez sausages, natural casing x6 ±300gPays: 🇫🇷 FranceFrench beef (65%) and lamb merguez (x6, ±300g), spices, natural lamb casing. For griddle, pan or barbecue. Individual size.
€8,36 /
Angus Beef Flank Steak (vacuum-sealed) ±2.5kg ⚖Pays: France🇫🇷Angus Beef Flank Steak (vacuum-sealed, ±2.5 kg), prized for its marbling and flavor. An exceptional, tender, and tasty cut for grilling. Prepare on a griddle or grill.
€33,53 /
Superior chipolata natural casing | ±2.5 kgPays: 🇫🇷 FranceSuperior plain chipolatas (±2.5 kg), 92% French pork shoulder, spices, natural sheep casing. For griddle, pan or barbecue. Professional size.
€33,49 €13,40 / kg
Brisket | Tex-Mex seasoned pork ribs 6 slices ±600gPays: France🇫🇷Pork belly ribs, Tex-Mex seasoned, 6 slices ±600g. Ready to cook for a tender and caramelized result.
€12,31 /
Herb chipolata in natural casing | ±2.5 kgPays: 🇫🇷 FranceHerb Chipolatas (±2.5 kg), 92% French pork shoulder, spices and aromatics, natural sheep casing. For griddle, pan or barbecue. Professional size.
€33,77 €13,51 / kg
Natural hand-cut sausage in natural casing ±500g | per kiloPays: 🇫🇷 FrancePlain Knife-Cut Sausages (±500 g), coarsely ground for an authentic texture, French meat, natural casing. For plancha, pan, or barbecue.
€17,58 /
French guinea fowl fillet skinless vacuum-packed x10 ±1kgPays: 🇫🇷 FranceFrench boneless skinless guinea fowl fillets (x10, vacuum-packed, ±1 kg), Delas Butchery Workshop. Refined French poultry, ready to cook. For roasting, pan-frying, or grilling.
€30,58 /
Mild grilling chorizo from Bierzo 18x±83g | x18 | ±1.5 kgPays: 🇪🇸 SpainMild Chorizo del Bierzo to grill (x18, ±83 g), a specialty from León (Spain). Pan-fry or grill, or slice thinly for platters and aperitifs.
€22,41 €14,94 / kg
Tex-Mex Marinated French Turkey Skewers x8 ±1.3kg | per kgPays: 🇫🇷 FranceTex-Mex Marinated French Turkey Skewers (x8, ±1.3 kg), French poultry, ready to cook. For griddle and barbecue. New World flavors.
€31,91 /- Format proIGP
Mortadella Bologna PGI with pistachios, 20cm diameter, vacuum-packed | ±6 kgPays: 🇮🇹 ItalyMortadella Bologna PGI with pistachios (Ø 20 cm, vacuum-sealed, ±6 kg), Bolognese tradition. For platters, sandwiches, bites, and Italian cuisine. Professional size.
€85,42 /
Basque chipolata with Espelette pepper, natural casing x6 ±360g | per kiloPays: 🇫🇷 FrancePure pork Basque chipolatas with Espelette pepper (x6, ±360g), meat born, reared and slaughtered in France, natural casing. For plancha, pan or barbecue.
€20,05 /
French Duck Canette PAC | ±1.6 kgPays: 🇫🇷 FranceFrench duckling, ready to cook (±1.6 kg), French poultry with tender and flavorful meat. For roasting, stewing or grilling. Butcher's quality.
€19,75 €12,34 / kg
French chicken fillet skewers, oriental style x8 ±1.4kg | per kgPays: 🇫🇷 FranceFrench chicken fillet skewers marinated in an oriental style (x8, ±1.4 kg), with tomato, lemon, and bell pepper, ready to cook. For barbecues and grilling.
€20,74 /
French beef and lamb merguez, natural casing | ±2.5 kgPays: 🇫🇷 FranceMerguez sausage with French beef (65%) and lamb (±2.5 kg), spices, natural lamb casing. Cook on a griddle, in a pan, or on a barbecue. Friendly dishes to share.
€47,84 /
Pork spider steak marinated with thyme and lemon ±360g | per kgPays: France🇫🇷French pork spider steak marinated with thyme and lemon, ready to grill. A rare and flavorful cut, ideal for plancha and barbecue.
€25,63 /
Superior Chipolata Sausage with Muscadet Wine, Natural Casing | ±2.5 kgPays: 🇫🇷 FrancePremium chipolatas with muscadet (±2.5 kg), 92% French pork shoulder, muscadet, spices, natural sheep casing. For griddle, pan or barbecue.
€34,08 €13,63 / kg