Products
Corsican lemon cheesecake verrine 100gPays: 🇫🇷 FranceCorsican lemon cheesecake in a verrine (100 g), ready to serve. For plated desserts, buffets, or gourmet coffee spreads.
€2,83 /- AOP
Alsace PGI Angel Hair Pasta, 7 Fresh Free-Range Eggs | 250gPays: 🇫🇷 FranceAlsace PGI Valfleuri Angel Hair (250 g), ultra-fine pasta made with 7 fresh free-range eggs, light and flavorful. For soups, broths and delicate garnishes.
€2,44 /
Normandy beef chili con carne verrine | 375gPays: 🇫🇷 FranceChili con carne with Normandy beef (375g jar), approved "Saveurs de Normandie", authentic recipe in a jar. For bistro menus and takeaway.
€9,35 /
French wild venison chili con carne jar | 380gPays: 🇫🇷 FranceFrench wild venison chili con carne Nemrod (380g jar), sustainable venison 25 times leaner than beef. Ready to eat.
€10,70 /
Chimichurri Spice Blend 20g | 106mlPays: 🇫🇷 FranceChimichurri (20 g jar), blend of herbs and spices (parsley, garlic, niora, onion, oregano, chipotle, paprika, coriander). Rehydrated with oil and vinegar, the asados sauce.
€4,28 /
Yellow scad from France 600g+ ⚖ | per kgPays: 🇫🇷 FranceYellowtail scad from France (600g+), wild blue fish with character, absolute freshness. For grilling, pan-frying or cooking. Selected from the daily catch by FOODHUB.
€15,83 /
Squid (small cuttlefish) in cuttlefish ink can | 110gPays: 🇪🇸 SpainSquid in ink by La Brújula (110g), tender and cooked in a traditional ink sauce. Intense flavor, ideal as tapas.
€9,33 /
Chipolata sausage with herbs, natural casing x6 ±360g | per kgPays: 🇫🇷 FranceChipolatas with herbs (x6, ±360g), certified French meat, natural casing, aromatic freshness. For griddle, pan, or barbecue. Individual size.
€6,38 /
Herb chipolata in natural casing | ±2.5 kgPays: 🇫🇷 FranceHerb Chipolatas (±2.5 kg), 92% French pork shoulder, spices and aromatics, natural sheep casing. For griddle, pan or barbecue. Professional size.
€33,77 €13,51 / kg
Basque chipolata with Espelette pepper, natural casing x6 ±360g | per kiloPays: 🇫🇷 FrancePure pork Basque chipolatas with Espelette pepper (x6, ±360g), meat born, reared and slaughtered in France, natural casing. For plancha, pan or barbecue.
€20,05 /
Plain pure pork chipolata natural core x6 ±360g | per kiloPays: 🇫🇷 FrancePlain pork chipolatas (x6, ±360g), pork born, reared and slaughtered in France (CC5901), natural casing. For plancha, pan or barbecue. Individual size.
€6,38 /
Plain chipolatas x24 | 2kgPays: 🇫🇷 FrancePlain chipolatas (x24, 2 kg), butcher quality, French meat, natural casing. A summer grilling classic. For plancha, pan, or barbecue. Professional size.
€40,61 /
Superior Chipolata Sausage with Muscadet Wine, Natural Casing | ±2.5 kgPays: 🇫🇷 FrancePremium chipolatas with muscadet (±2.5 kg), 92% French pork shoulder, muscadet, spices, natural sheep casing. For griddle, pan or barbecue.
€34,08 €13,63 / kg
Superior chipolata natural casing | ±2.5 kgPays: 🇫🇷 FranceSuperior plain chipolatas (±2.5 kg), 92% French pork shoulder, spices, natural sheep casing. For griddle, pan or barbecue. Professional size.
€33,49 €13,40 / kg